29-04-2024 29-04-2024

Podsumowanie VI Gminnego Konkursu Poprawności Językowej

07.03.2024 Kategoria: Rok szolny 2023/2024

Spotkanie podsumowujące zmagania w konkursie, wymagającym szerokiej wiedzy na temat języka polskiego, odbyło się 5 marca. Witając wszystkich, pani dyrektor Anna Daszykowska przywołała słowa Czesława Miłosza o roli, jaką nasz ojczysty język powinien pełnić w życiu każdego Polaka.

Okazało się, że piękna polszczyzna jest nadal w modzie. W konkursie wzięło udział aż 44 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych w naszej gminie, a uczestnicy osiągnęli wyższe wyniki niż w roku ubiegłym.

Gościem spotkania była Maria Krasowska – youtuberka, pisarka, tancerka i podróżniczka, która zadebiutowała w 2015 roku powieścią dla dzieci i młodzieży pt. "Wyspa X”. Niedługo ukaże się jej kolejna książka „Susza” (kontynuacja powieści „Fala”). Marysia pięknie i przekonująco mówiła o tym, jak wiele korzyści daje czytanie książek. Wspominała własne doświadczenia czytelnicze oraz opowiadała o drodze, którą przeszła jako pisarka.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla uczestników spotkania inscenizację na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry. Realia szlacheckie pomieszały się nieco z codziennością szkolną, co było przyczyną zabawnych sytuacji.

Na koniec pani dyrektor wraz z panią Iwoną Lenart pomysłodawczynią konkursu i autorką zadań wręczyły dyplomy wszystkim uczestnikom oraz nagrody laureatom i wyróżnionym uczniom.

Lista zwyciężców i osób wyróżnionych:

I miejsce: Klaudia Płonka, kl. VII – SP Jawornik

II miejsce ex aequo: Oliwia Turoń, kl. VIII – SP Lutcza 2

Julia Dudek, kl. VII – ZS Lutcza 1

III miejsce: Gabriela Baszak, kl. VIII – ZS Lutcza 1

Wyróżnienia:

1. Wiktoria Kurcoń – SP Lutcza 2
  2. Magdalena Obuch – SP Konieczkowa
  3. Radosław Sokołowski – SP Blizianka
  4. Natasza Owsiany – SP Gwoźnica Górna
  5. Oliwia Bator – SP Jawornik
  6. Oliwia Ploch – SP Niebylec
  7. Jakub Majcher – SP Blizianka
  8. Justyna Wnęk – SP Lutcza 2
  9. Izabela Niemiec – SP Połomia
  10. Oliwia Warmuzińska – SP Niebylec
  11. Aurelia Król – SP Lutcza 2
  12. Wiktoria Noworól – SP Połomia
  13. Emilia Noworól – SP Połomia
  14. Maria Klimek – SP Baryczka

Galeria zdjęć

• dostosowania zawartości stron internetowych witryny do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych;
  • zapamiętania ustawień Użytkownika dotyczących wyglądu i funkcjonalności stron witryny (np. język, kraj),